اخبار فرش

دو قرن با یک رویداد بزرگ/ بزرگ ترین رویداد نمایشگاهی فرش دستباف جهان در تهران برگزار می‌شود

رئیس مرکز ملی فرش ایران: با توجه به موافقت کل اعضای ستاد راهبری فرش، بار دیگر تهران از سوم تا نهم شهریور سال جاری، میزبان بزرگ ترین رویداد نمایشگاهی فرش دستباف جهان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، فرح ناز رافع با اعلام برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف ایران توضیح داد: برگزاری این نمایشگاه که در سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا با تاخیر یک ساله روبرو شد، اکنون با همکاری و درخواست بخش خصوصی در زمان همیشگی برگزار می شود.

فرح ناز رافع در جلسه ستاد راهبری فرش، برگزاری نمایشگاه را مناسب ارزیابی کرد و یادآور شد: برگزاری نمایشگاه با تائید ستاد عالی فرش دستباف  و اصرار فعالان این حوزه اقتصادی بوده است و در همین رابطه، رونق بخشیدن به فضای تولید و کسب و کار در حوزه فرش تأثیر بسزایی در رشد میزان صادرات غیرنفتی وکسب درآمد ذینفعان این حوزه خواهد داشت.

رافع ادامه داد: حسب دستور مقام معظم رهبری و برابر شعار جامع و وسیع امسال”تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی”  باید از تولید و تولیدکننده و کارآفرینان حمایت و پشتیبانی کرده و تمام موانع و بوروکراسی های زائد در برابر تولید و فعالان اقتصادی، مرتفع و حذف گردد تا کارآفرینان و تولیدکنندگان روان تر و بی دغدغه و با سرعت بالایی چرخ های تولید، خدمات و  اقتصاد ایران را به حرکت درآورند.

وی گفت: این شعار بسیار مهم و اساسی است و چنانچه بطور صحیح و دقیق اجرا و محقق شود، قطعاً تحول بزرگی در اقتصاد ایران و رفع مشکلات اقتصادی بوجود می آورد.

وی گفت:  نمایشگاه فرش دستباف تهران، به عنوان ویترین لوکس و تبلیغاتی، زیباترین فرش های دستباف را در معرض دید علاقه مندان داخلی و خارجی می دهد.

گفتنی ست: ستاد راهبری فرش دستباف در مرکز ملی فرش با حضور ۸ نفر از نمایندگان بخش خصوصی، اتحادیه‌های مختلف صادرکنندگان، تولیدکنندگان و فروشندگان فرش دستباف حضور دارند.

منبع
مرکز ملی فرش ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا